На преден план
В Стара Загора се проведе кампания за превенция на пътни произшествия „Шофирането не е игра“
7519
България
В Стара Загора се проведе кампания за превенция на пътни произшествия „Шофирането не е игра“Организатори на инициативата са Община Стара Загора, Старозагорска Света митрополия, Сектор „Пътна полиция“ към Областна дирекция на МВР, Регионална дирекция и Районна служба "Пожарна безопасност и защита на населението", Регионална здравна инспекция, Съюз на българските автомобилисти и още над 10 местни институции и организации.По време на самото събитие се проведоха различни игри, демонстрации по първа долекарска помощ, викторина с награди, както и възможност за разглеждане на противопожарен, полицейски автомобил и линейка.
Автор: БТА / Редактор: Кирил Стойчев
| 16 Ноември 2025, 12:30 ч.
В старозагорския парк „Артилерийски“ се проведе кампания за превенция на пътни произшествия под надслов "Шофирането не е игра". Събитието бе посветено на пътната безопасност, включващо демонстрации, игри Организатори на инициативата са Община Стара Загора, Старозагорска Света митрополия, Сектор „Пътна полиция“ към Областна дирекция на МВР, Регионална дирекция и Районна служба "Пожарна безопасност и защита на населението", Регионална здравна инспекция, Съюз на българските автомобилисти и още над 10 местни институции и организации. Събитието бе открито официално от секретаря на Община Стара Загора Николай Диков, който в началото със съжаление отбеляза, че във вчерашния ден трима души загубиха живота си в тежка катастрофа край града. „За мен никога човешкият живот не е бил статистика и опазването му по пътищата трябва да бъде приоритет за всеки един от нас. Благодаря на всички институции, които се грижат за безопасността по пътищата, както и на всички граждани, които спазват правилата“, посочи Николай Диков и като бивш автомобилен състезател допълни, че магистралите и пътищата не са писта и един километър повече няма да спечели нищо, а може да загуби много – човешки живот. Целта на инициативата е да се повиши информираността за пътната безопасност и да намали риска от пътни инциденти, посочиха водещите на събитието и подчертаха, че официалната статистика на МВР за първото шестмесичие на 2025 г. сочи, че тежките пътнотранспортни произшествия на територията на област Стара Загора са 262, ранените са 317 души, а загиналите 17. По време на самото събитие се проведоха различни игри, демонстрации по първа долекарска помощ, викторина с награди, както и възможност за разглеждане на противопожарен, полицейски автомобил и линейка. Посетителите имаха възможност да изпробват алко и нарко очила, симулиращи нарушено зрение и баланс, както и да получат информация за безопасно и отговорно поведение на пътя. Всички желаещи получиха полезни материали и съвети, свързани с пътната безопасност. Световният ден за възпоменание на жертвите от пътнотранспортни произшествия се отбелязва от 2005 г. в съответствие с Резолюция на Генералната асамблея на ООН, всяка трета неделя на месец ноември. Денят за възпоменание на жертвите от пътнотранспортни произшествия е и ден за размисъл, за любовта между хората, за осъзнаване на необходимостта от ново отношение и култура в движението по пътищата, посочиха от Община Стара Загора.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново се регулира от полицията
|
|
|
Община Самуил ще осигури 662 426 евро временен безлихвен заем за фотоволтаици и електромобили за социалните услуги
|
|
|
Областният управител върна за ново обсъждане решение на Общинския съвет в Ловеч
|
|
|
Диалогът и сътрудничеството водят до реални резултати, смятат депутатите от „Прогресивна България“ от Разград и областният управител
|
|
|
Ако искаме стабилно здравеопазване, трябва да задържим младите кадри с реални решения
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Общинските съветници в Самуил одобриха финансиране на проекти в социалната сфера и ВиК инфраструктурата
|
|
|
Челен удар между два леки автомобила с пострадал затвори временно пътя между Свищов и село Вардим
|
|
|
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново се регулира от полицията
|
|
|
Общинският съвет в Самуил одобри средства за плащане на ДДС по проект за водопроводната мрежа в Желязковец
|
|
|
Община Самуил ще осигури 662 426 евро временен безлихвен заем за фотоволтаици и електромобили за социалните услуги
|
|
Радиопрограми



Тикер
7519
ЗАПАЗИ
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново, където към 18:30 часа се удариха два камиона, се регулира от полицията, каза дежурният в Областно пътно у ...